Кожної осені садівник вирішує для себе питання – вкривати рослини чи залишити сад зимувати як є. Частина пропонує захищати всі рослини «про всяк випадок», інші покладаються на природну силу та адаптивність рослин.
Істина, як завжди, посередині.
Укриття потребують тільки ті рослини, що погано витримують кліматичні умови взагалі чи страждають від певних проблем взимку:
- Екстремальні морози
- Яскраве сонячне проміння
- Різкі зміни температур
- Промерзання земляного ґрунту ( земляного кому)
Зазвичай українські садоводи вкривають або захищають екзотичні плодові ( виноград, інжир, ківі, хурма), деякі троянди та хризантеми, рододендрони, гортензії макрофіли, альпійські рослини, деякі хвойні.
Коли укривати
Більшість рослин здатна витримувати короткочасне одноразове зниження температури. Тому укривати заздалегідь – погана ідея. Під захисним шаром при плюсових температурах випрівають квіткові бруньки та рослина може навіть загинути.
Стійкі легкі морози від 0 до -5 – ідеальний час для укриття рослин.
Чим укривати
Використовують як природні матеріали ( гілки хвойних рослин, торф, листя, джутові тканини, хвойний опад), та і сучасні штучні - агроволокно, тіньові сітки та інше.
Вибір типу укриття та матеріалу залежить від розміру рослини та фактору, від якого треба захистити.
Найпопулярніший спосіб зараз – «хатки» з двошарової штучної тканини на каркасі для троянд, рододендронів, хвойних, гортензій. Виноград, інжир зазвичай пригинають до землі та вкривають шаром ґрунту. Хризантемам та альпійським рослинам забезпечують укриття, що збереже від замокання.