Багато видів бегоній часто використовують у декоративних цілях, як підлогова рослина. Її листя дуже красиве: широкоовальне або серцеподібне, із зубчастими краями, різного дуже красивого забарвлення (рожеве, сріблясте, червоне, пурпурове та зелене).

Види бегоній красивоквітучих

Красивоквітучі бегонії поділяються на бульбові бегонії, вічноквітучі бегонії, бегонія елатіор або зимова.

Ці види бегоній особливо декоративні.

Бегонія вічноквітуча трав'янистий багаторічник з прямим стеблом. Забарвлення квіток існує від білого до червоного, крім жовтого кольору. Розмір квітки від 1,5 до 5 сантиметрів. Листя зелених і коричневих квітів. Висота рослини варіюється від 5 до 45 см. Бегонія вічноквітуча використовується як літник, що висаджується в контейнери, і підвісні кашпо, а також у вигляді кімнатної рослини. Нові сучасні сорти дають більше можливостей для використання бегонії вічноквітучої як в озелененні, так і в кімнатній культурі.

Бегонія елатіор або зимова отримана в результаті схрещування кількох видів бегоній наприкінці 19 століття. Це одна з найкрасивіших бегоній. Забарвлення квіток може бути будь-яким, крім синього кольору. Квітки діаметром бувають до 8 сантиметрів. На квітці одночасно можна відкрити до 80 квіток. Часто бегонію елатіор використовують як живий букет.

Бегонія бульбова має серед усіх видів бегоній красиво-квітучих найбільші квітки. Діаметр деяких може досягати 10-13 сантиметрів.

Бегонії бульбові бувають кущовими, каскадними та ампельними.  Ампельні бегонії можуть досягати 80 сантиметрів.

Види бегоній листяно-декоративних

До бегоній листяно-декоративним відносять такі види бегоній.

Бегонія королівська, бегонія Мейсона, бегонія імператорська, бегонія металева, бегонія плямиста, бегонія червонолиста, бегонія Бауера і т.д.

Всі ці види красиві своїм листям, які різноманітні за формою та забарвленням. Квіти у таких рослин не такі красиві, як у бегонії бульбової або елатіор.

Бегонія імператорська являє собою трав'янисту рослину з листям округлої форми і стеблом. Поверхня серцеподібного листа, як оксамит, сріблястий колір. На звороті листя червоного кольору. Висота рослини 40 – 50 сантиметрів.

Убегонії королівської листя можуть бути великі до 25 – 30 сантиметрів, зубчасті або хвилясті по краю. Висота рослини близько 70 сантиметрів. Малюнок на листі може бути різним залежно від сорту. Поверхня листа або гола або слабо опушена.