Щоб зробити розумний вибір, Вам достатньо буде знання двох основних частин інформації. По-перше, необхідно знати остаточний розмір простору, яке хочете заповнити вічнозеленими расті
нями, а по-друге, повинні бути впевнені, що розглянуті види або сорти схильні до активного росту в кліматі і умовах, які створені на території Вашої власності.
Вивчення звичок і потреб вічнозелених рослин, зокрема ялівцю, коштує чималих зусиль, що пояснює щодо чималу ціну на екземпляри, спеціально вирощені в розплідниках для садів. Адже слід враховувати роки догляду, необхідні для отримання хорошої крони і широкої кореневої системи, що передують їх продажу. А також буде потрібно ще кілька років догляду після того, як вічнозелені висаджують на власних садах, «вписуючи» в загальний пейзаж. Зробивши правильний вибір на самому початку, Ви не тільки зможете заощадити час і гроші, а й забезпечити роки задоволення від власного зеленого ландшафту.
Розмір. Ялівець стане відмінним вибором для тих, хто не розглядає висадку одного дерева в якості завершеної роботи з озеленення, але націлений обзавестися групою вічнозелених рослин. Вони будуть дозрівати від 6 до 10 метрів у висоту. Не варто також забувати і про ретельному дотриманні відстані між кожним кущем.
Форма. У ландшафтному дизайні ялівець та інші вічнозелені рослини відіграють дуже важливу роль: «переповнені» вертикальні форми можуть блокувати вікна і «задушити» будівлю з гнітючою листям. Враховуйте, що зайва кількість вічнозелених рослин може зробити відкритий простір похмурим і гнітючим.
Колір і текстура. Різні кольори і текстури листя, кори, шишок або ягід слід також враховувати при виборі вічнозелених: існують сріблясті сорти ялівцю, які часто ефективно використовуються для створення контрасту з червоною поверхнею дерев. Темно-зелений японський тис - «жіноче» рослина, що має ягоди в осінній і зимовий періоди, красиво виглядає проти багатьох відтінків цегли.