Його основна відмінність від не менш родички - туї Смарагд, складається у формі крони і кольорі: більшої розгалуженості і меншою компактності зелених гілок. Фахівці також відносять до сильних сторін щорічне зростання на 40-50 см. При цьому туя західна Брабант ціна значно нижче, що ще більше впливає на її популярність в нашій країні, перетворюючи її в ідеального кандидата для оформлення «живоплотів».

ОСОБЛИВОСТІ ПОСАДКИ І ДОГЛЯДУ

Якщо перед Вами стоїть мета висадити «живопліт», то рекомендується рити яму діаметром близько метра, глибиною – 0,8 м, для якої готується спеціальна грунт, в яку додається пісок, дернова або листова земля, торф, перегній. Правильне висаджування передбачає закладання дренажу, розрахованого для запобігання застою води: надмірне зволоження створює сприятливі умови для появи грибка, здатного нанести критичний шкоди дереву. Робиться такий дренаж з підручних матеріалів, наприклад – з битої цегли. Відстань між саджанцями в огорожі повинна бути в межах від 0,5 до 2 м (для огорож в два ряди – 0,5-0,7 м між ними).

Пам'ятайте, що туя західна Брабант дуже любить вологу: протягом першого місяця з моменту висадки його слід поливати не рідше одного разу на тиждень (як мінімум відром води), і зрошувати крону.