Гортензії – окраса будь-якого саду. Щоб отримати рясне та довге цвітіння, достатньо дотримуватися кількох вимог агротехніки. Одна з них – ретельна підготовка до зими.
Більшість видів гортензії є досить невибагливими і не потребують додаткових заходів восени.
Виключення – гортензія макрофіла (Hydrángea macrophýlla) та молоді, одно та дворічні саджанці.
Осінь. Підготовка
У вересні прибирають листя з нижньої частини пагонів, щоб вони додатково одерев’яніли. Вирізають зайві гілки – тонкі, сухі, пошкоджені або ті, що ростуть в середину кущу. Суцвіття можна залишити для зимової краси в саду на всіх видах, крім макрофіли.
Після стійкого зниження температури до +2+4, але ДО перших нічних приморозків слід починати укриття гортензій.
Укриття
Деревоподібні та волотисті дорослі гортензії не потребують ані підгортання землею чи торфом, ані укриття. Але молоді саджанці слід вкрити додатковим шаром ґрунту.
Бруньки макрофіли, дуболисної та пільчатої гортензій бояться ранніх осінніх та весняних зворотних приморозків. Тому для цих видів необхідне штучне укриття на додаток до підгортання.
Варіант 1. Після обрізки гілки стягують та нахиляють донизу, закріплюють. Між грунтом та кущем розміщають дошки, лапнік та інше, що запобігає тісному контакту. Зверху – додатковий шар – лапнік, плівка, руберойд, пінопласт з отворами для вентиляції.
Варіант 2. Кущ обмотують агроволокном чи очеретом, роблять каркас з сітки по розміру куща та засіпають листям, хвойним опадом та іншим. Або вкривають пластиковим ящиком чи горщиком.
Варіант 3. Будують каркас навколо рослини та обтягують його зовні агроволокном. Всередину насипають листя, кидають гілки хвойних та інше.