більше, ніж сотня різновидів і практично така ж кількість підвидів може утруднити ідентифікацію даного дерева. А якщо до значному кількості сортів додати різні умови, які сприяють зростанню і розвитку, задача може виявитися і зовсім нездійсненним. Однак спеціалісти Садового центру «Таволга» поспішають запевнити: знання кількох ключових факторів і концентрація уваги на них, дозволить звузити варіанти пошуку.

купити клен Київ, посадка і види клена

З усього безлічі видів клена, на території України можна зустріти всього близько десяти з них, а деякі «немісцеві» види, на зразок японського клена, вирощуються як декоративні рослини. Серед розмаїття сортів виділяють кілька основних видів, в числі яких:

  • Цукровий клен (Acer Saccharun);
  • Червоний клен (Acer Rubrum);
  • Срібний клен (Acer Saccharinum);
  • Клен ясенелистий/американський (Acer Negundo);
  • Клен гостролистий (Acer Platanoides);
  • Японський клен (Acer Palmatum);
  • сірий Клен (Acer Griseum).

Для визначення того, який з видів вже росте у Вашому дворі чи очікує в розпліднику, необхідно підключити свого внутрішнього ботаніка: характеристики, начебто розміру або кольору листя, найбільш ймовірно привертають Вашу увагу, не завжди є надійними індикаторами видів. І хоча деякі види відомі своєю осіннім листям, колір листя часто змінюється з року в рік, так само як і зовнішні фактори, як якість ґрунту і сонячне вплив, здатні вплинути на особливості росту Вашого клена. Замість цього, зверніть увагу на більш надійні індикатори кленової ідентифікації, таких як кора і форма листя.

Ймовірно, Ви вже знайомі з відмінною формою листа, належить більшості членів роду Acer, мають прості, як протилежність складним, листя з кількома «лопатями», чиї жили походять з однієї, грубої центральної точки на аркуші. Вивчивши лист більш ретельно, Ви отримаєте більш детальне уявлення про те, який у Вас клен.

Складні листя. В той час, як більшість видів клена мають прості листки, два помітних виключення складають Клен ясенелистий/американський і сірий Клен, чия складне листя складається з трьох-п'яти листочків на одному аркуші. Два цих види з легкістю розрізняються по корі.

Глибоколопатеві листя. Японський клен відомий дуже виразним пелюсткою листя настільки, що вони практично здаються складними, проте, помітно, що всі пелюстки цього листа походять з однієї точки на аркуші і не мають власних стебел.

Великі, п'ятипелюсткові листя – характеристика, притаманна як Цукрового, так і Остролистному клену. Найпростіший спосіб їх розрізнити – зламати листок: Гостролистий при цьому дасть молочний сік, а Цукровий – ні.

Пухнастість. Якщо Ваше кленове дерево має м'яке біле покриття на нижній стороні листа, то майже напевно це буде Срібний клен.

Купити клен в Києві Ви можете в Епіцентрі, там є наші саджанці рослин або краще, під'їжджайте до нас в Садовий центр. Також дивіться прайс рослин

https://bcsad.com.ua/prays-rasteniy/