Дослівний переклад японського слова «bon-sai» означає «посаджений в контейнер», характеризує мистецтво, яке виникло в китайській імперії, скопійоване і адаптоване японцями під ті зразки, відомі нам нині як древа Бонсай.

 Незважаючи на японське походження назви, саме мистецтво зародилося в Китаї, представляючи собою використання спеціальних методів, за якими вирощувалися карликові хвойні дерева і чагарники в контейнерах, спочатку називалося «pun-tsai».  Початок її впровадження і поширення припадає на 700 рік н.е .. Практика «pun-tsai» спочатку була прерогативою тільки китайської еліти, а отримані в результаті екземпляри відправлялися по всій країні в якості розкішних подарунків.  Період Камакура, що ознаменувався безліччю внутрішніх чвар і міжусобних воєн, також послужив для Японії часом прийому більшої частини китайських культурних особливостей, в числі яких було і мистецтво вирощування дерев в контейнерах.  Варто відзначити, що крихітні розміри Японії в порівнянні з материковим Китаєм, що складали всього 4% території (обмеженість діапазону ландшафтних форм), а також певний вплив дзен-буддизму позначився на розвитку японцями бонсай за певними напрямами.  Вплив Китаю було настільки велике, що розробка багатьох японських стилів, технік і інструментів відбувалася на основі китайських прототипів.

 Дерево бонсай - результат копіткої процесу, який би і перенаправляє здоровий ріст дерева або куща, що використовує такі методи:

 защемлення нирок;
 обрізка;
 перещіпиваніе і перев'язка.
 Важливо підкреслити, що йде саме обмеження, а не повна відмова від добрив!  Фактично, рослини будь-яких видів, що мають деревне стебло і здатне відрощувати справжні гілки, придатні для успішного вирощування в контейнері, проте, якщо мова йде про вирощування бонсай з будь-яких екзотичних видів, то необхідно потурбуватися про деяку захист Вашого «підопічного» в помірній кліматичній  зоні.

 Відвідавши наш сайт, можете замовити вподобаний екземпляр дерева або чагарнику, кожен з яких може бути стартовим матеріалом для Вашого майбутнього бонсай!